Uzman Erbaş Alımı-Uzman Çavuş iş ilanları

Uzman Erbaş nedir? (Uzman Çavuş Nedir?)
Lise ve dengi okullardan mezun olduktan sonra özel bir eğitim sonunda başarılı olarak astsubaylıktan bir alt basamaktaki asker rütbesini alan kimse, uzatmalı çavuş.
Uzman Çavuşlar da kıdemli olarak görev yaparlar.

Alıntı yaptığım bir yazıyı paylaşayım dedim Sizlerle.

 

UZMAN ÇAVUŞ OLMA ŞARTLARI NELERDİR?

 •  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.
 • Askerlik hizmetinin 6 nci ayı ile terhisini takip eden üç yıl içerisinde başvurmak.
 • Ortaokul, lise, yüksek okul veya fakülte mezunu olmak.
 • Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş, askeri öğrencilikle ile ilişiği kesilmemiş olmak.
 • Taksirli suçlar hariç olmak üzere, affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş ve adli sicilden çıkarılmış olsa dahi, bir cürümden hükümlü bulunmamak, soruşturma altında veya yargılanıyor olmamak.
 • TSK manevi şahsiyetine gölge düşürücü, askerlik şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış, tutum ve davranışları ile yasa dışı siyasi, yıkıcı, bölücü, ideolojik görüşü benimsememiş olmak.
 • Uzman çavuş olmak isteyenler internette http://www.hvkk.tsk.mil.tr adresinde ve Askerlik Şubesi panolarında yayınlanacak ilana göre hareket edebilirler.
  Kara Kuvvetleri Uzman Erbaşlar ilanları
  Hava Kuvvetleri Uzman Erbaşlar ilanları
  Deniz Kuvvetleri Uzman Erbaşlar ilanları
 • Jandarma Uzman Erbaş olarakta bilinen Uzmanlarımız da vardır.

Uzman Erbaş Alımlarında İş İlanlarını sitemizden arama bölümüne gelerek arayıp yapabilirsiniz.

İş Başvurusu içinde Ücretsiz İş İlanı Ekleme bölümünden formu doldurarak yapabilirsiniz.

Uzman Çavuş Rütbeleri

Uzman Çavuşluğu kısaca kendim bildiğim kadarıyla anlatmam gerekirse;
Er olarak nitelendirdiğimiz askerlik şartlarını kişi rütbe alarak ve devlet yönetimince meslek sahibi olup maaş ödenen güvenlik görevlisidir.
Erlerimizden yüksek Astsubaylardan düşük kademelilerdir.
Kendi aralarında kademe farkları olabilir.
Şehitlerimizin Erlerden sonraki sırasını Uzman Çavuşlar almaktadır.
Maaşları kademeye ve yerlerine göre değişiyor ancak ortalama 1800-1900TL 2011-2012 maaşları bulunmaktadır.(Kesin bilenler maaş yada diğer ayrıntıları yorumlayarak iletebilirler)

Uzman Erbaş Alımı-Uzman Çavuş iş ilanları yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
| |

Warning: Division by zero in /home/isbasvur/public_html/wp-content/plugins/wp-postratings/wp-postratings.php on line 1156

5 Comments »

 • muhammet öge demiş ki:

  ben askerligimi bitirdim nasıl uzman jandarma jandarma özel hareketcı olurum orta ögretim mezunuyum beni bilgilendirirmisiniz

 • muhammet ünsal demiş ki:

  12 mayıs 2010 da terhis oldum ilköğretim mezunuyum uzman çavuş olabilme şansım var mı

 • mevlüt AKDAĞ demiş ki:

  BEN LİSEYİ ÜÇÜNCÜ SINIFTAN TERK ETTİM İKİ TANE DERSİ VERİP DİPLOMAYI ALMA İMKANIM VAR ASKERLİĞİ 1990/3 OLARAK ACEMİ BİRLİĞİM AMASYA 15.PİYADE EĞİTİM TUGAYI USTA BİRLİĞİM TEKİRDAĞ 8.MEKANİZE PİYADE TUGAYI TAN SAVAR ONBAŞI OLARAK YAPTIM ARALIKTA GELDİM ASKERDEN İLGİLİ MAKAMLARIN İLGİLENMESİNİ RİCA EDERİM SAYGILARIMLA ARZ EDERİM

 • mehmet kaymak demiş ki:

  yaşşa

 • mehmet arı demiş ki:

  ben ilköğretim mezunuyum.24 yaşındayımm uzman ervaş olmak istiyorum.internette başvuru formunu bulamıyoruz.yardımcı olursanız seviniriz.teşekkürler.

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.